Milí kolegové, jsem lesba!

Jak se nám pracuje, jak nás bere okolí. Coming out v práci či na škole raději ano nebo raději ne? Podělte se o zkušenosti

Milí kolegové, jsem lesba!

Příspěvekod Lydie v čtvrtek 14.červenec 2011 13:32

Jaké máte zkušenosti v práci a s přístupem kolegů či nadřízených?

Já když to vezmu zpětně...

Tak moje první práce, kde jsem byla asi 3 roky, tak tam to věděli v podstatě od začátku, protože se šéfka zeptala na plánování rodiny a tak. Vzhledem k tomu, že jsem to nikdy netajila, tak jsem jí to napálila přímo na její otázku a reakce byla velmi, ale velmi pozitivní. Mezi kolegy se to rychle rozneslo a asi jsem se tam nikdy nesetkala s nějakou homofóbií. Spíš naopak. Jedna starší kolegyně mi ve své opilosti na firemním čtyřdenním školení vyprávěla o svém mládí a kamarádce a její lásce, která nikdy nebyla naplněna a že toho celý život lituje. Že mi vlastně závidí...

Rok na vlastní noze.... Doučovala jsem anglinu jednu bohatou slečinku a její papá mi dal i vedlejšák u nich ve firmě. Nikdy jsme soukromí nerozebírali (ani s ní, ani rodiči), takže jim moje homosexualita zůstala utajena až do chvíle, kdy si přečetli Zlínský deník a dvoustranu o mojí osobnosti včetně fotek... Bylo tam cítit takové divné dusno. A panímáma něco prohodila, že to nečekala... Nevím. Nikdy nic neřekli, nenaznačili....což se teda v jejich postavení ani společensky nehodí. V každém případě firma mě už nepotřebovala a slečna H v angličtině začala vynikat. Takže náš kontakt přestal. Cítím, že tam snad byl strach, že jejich dceru zprzním :mrgreen: . Nikdy nezjistím, co byl skutečný důvod konce naší spolupráce. Rozchod byl přátelský, moje úloha splněna. Ale myslím, že ten důvod byl zcela jiný... Což asi možná trochu bolelo, protože přece jen jsem u nich byla rok.
Tehdy jsem se trochu poučila a řekla si, že nejen, že se nikdy nebudu tajit, že jsem lesba, ale příště to řeknu sama, v nějaké vhodné chvíli.

Další firma.....další tři roky... Naše posádka nebyla 4%-ní, ale 50-ti procentní :mrgreen: . Naprosto skvělý přístup. Nikdy nic neřešil, někdy jsem měla dokonce pocit, že tam nebýt gay je zvláštní.

Další práce...rok hrůzy.... Firma, kde se hrozně hraje na face, kde při pohovorech probíhá face control. Všichni chodí v kostýmcích, kravatách a na košilích mají svoje monogramy. Homofóbie kvetla jak to jen lze. Na svoji osobu jsem nikdy neslyšela nic špatného - všichni byli postaveni před hotovou věc a dostali velmi náležitě najevo, že pokud budou mít jakoukoliv narážku, tak to o jejich inteligenci něco naznačuje a je to velmi nepěkné. Měla jsem poměrně vysoké postavení, takže jsem byla nucena absolvovat denní porady s tou nejvyšší smetánkou homofóbů. Společnost plná mužů, kteří gaye nesnáší (všichni tam vypadali ve svých skvěle padnoucích oblečkách a každý týden novým sestřihem jako partička TOP GAY)..... Nevím, jestli to mělo být moje vyznamená, ale kdysi jsem od nich slyšela, že mě berou jako chlapa... Jeden by blil.
Měla jsem kolegu, gaye. To, co jsem si o něm od nich vyslechla by bylo na žalobu. Urážky, nadávky....chovali se k němu jako k póvlu. Přitom je to tak milý, pracovitý a svědomitý člověk. Povýšení nikdy nedostal. Bylo mi otevřeně řečeno, že právě kvůli tomu, že je gay.
Po roce jsem utekla. Dnes, když jedu kolem, tak se mi dělá nevolno u žaludku. Společnost, která si hraje na přátelství, otevřenost a společnost budoucnosti......a vevnitř je to plné exkrementů....

A dnes jsem zase spokojená... Tam, kde jsem se nikdo na nikoho nijak nekouká. A kdyby se tady jen kousíčkem projevila nějaká nesnášenlivost (a nejen směrem k homosexuálům), tak daný člověk druhý den tady už pracovat nebude.

Jak to máte vy? Říkáte to v práci na přímo? Nebo čekáte, jak tamtamy budou pracovat? Jaké máte zkušenosti?
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 255

Re: Milí kolegové, jsem lesba!

Příspěvekod calwen v čtvrtek 14.červenec 2011 13:52

No, ne, že bych to všude vykřikovala, ale ten, kdo se ptá, ten se dozví. A pak už je to řetězovka.

Ve své první práci jsem to na sebe tak nějak práskla v situaci, která prostě nešla nekomentovat. Očekávala se ode mě odpověď. Šéfová byla homofob, jako když ho vystřihne. Od té doby nacházela snad všechno, co mohla, aby mi to vytkla. Kolegyně (byly jsme opravdu malý kolektiv) to neřešila, její chování se nijak nezměnilo.

V druhém kolektivu jsem neměla sebemenší problém. Věděli to nadřízení (FB je hrozná drbna :D), kolegové to mezi řečí třeba ode mě slyšeli taky. Nikdy jsem se tam nesetkala s problémem.

A říkám si, že jsem pravděpodobně měla velké štěstí na kolektivy.
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 200
Získáno termixů: 37

Příspěvekod sobol v čtvrtek 21.červenec 2011 14:13

V moji prvni praci to nevedel nikdo (jen postupne 2 kolegyne, kdyz uz jsem odchazela); v te dalsi nejblizsi kolegove, v te, co jsem ted, zatim nikdo...
Asi to bude castecne povahou... Ale pripadam si v praci jako idi_ot. (Cili nevim, jak dalece to souvisi s moji orientaci...) Jsem v takovem relativne malem statnim podniku, kdyz to tak reknu...
Obcas mivam dojem, ze jenom ja delam v praci vsechno spatne, a ze mi to vsichni taky davaji najevo... Hlavne nadrizeni jsou ze me ´na vetvi´, obecne mam problem s autoritama... Stve me, jak se se mnou jedna...
Mam snad dojem, ze kdyby o me orientaci vedeli, tak se ke mne budou chovat lip... (Protoze na me to asi fakt je videt, ze jsem nejaka jina...)
Ale takhle casto odchazim z prace s tim, ze spravne a moralni by bylo jit se rovnou obesit... :crazy:
Myslim, ze to muze souviset s tim, ze proste jsem ´jina´. Taky je fakt, ze v soucasne praci nemam s nikym nejaky blizsi vztah... (Pouze snad s kolegyni, ktera dochazi jednou za tyden...) A ze dilem budou asi moje depky, dilem - nevim, co... Nejsem proste ten typ, ktery by prisel za nadrizenym, a rekl: Mam nejaky divny pocit, co s tim... ?
A pak mam doma stridavy vztek na sebe, a na kolegy... Proste takova paranoia...
sobol
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 0
Získáno termixů: 1

Příspěvekod virgin v čtvrtek 21.červenec 2011 20:54

sobol, je načase s tím něco udělat, než tě to úplně převálcuje. Možná kolegové tuší, ale neví.... kdyby věděli, třeba by jim pár věcí došlo a možná by se stal malý zázrak a začali tě brát :wink: ale to víš ty nejlíp, v jakém prostředí se nacházíš. Jen ty sama musíš vědět, jestli CO ustojíš. Nechlubit se, ale ani nelhat- to je moje osobní krédo a žije se mi s tim docela dobře. Když se nějaký moula zeptá, jestli nepůjdu na rande, řeknu mu rovnou, že ne, že jsem na holky. Dobrý na tom je, že se nikdo nepídí, protože jsem známá jako starý vtipálek. Ale to nejsou kolegové, ale zákazníci. Kolega ví, že jsem na lesbím foru, ví, že kamarádim s lesbama, ale zatim se přímo nikdy nezeptal... se asi bojí odpovědi :D
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 137
Získáno termixů: 194

Příspěvekod Isobel v pátek 22.červenec 2011 10:09

Já jsem to, že mám partnerku, uvedla už do mailu, kde jsem se ucházela o svojí současnou práci.
Ale měla jsem k tomu celkem dobrý důvod.
K inzerátu jsem se dostala na jednom diskusáku, má předchůdkyně hledala za sebe náhradu, a již z charakteru toho inzerátu bylo zřejmé, že nechce číst jen suché životopisy, ale spíš méně oficiálně o tom, kdo jsem, něco o mně a proč bych u nich chtěla pracovat. Trošku jsem si googlila jak firmu, tak zadavatelku inzerátu, našla jsem profil holčiny na facebooku a zjistila, že má v oblíbených "Klub Friends" "Queer dance" apod. :D :D
Tak mi přišlo, že nic nezkazím, když rovnou v představení sebe sama zmíním, jak to mám doma. Možná jsem se tak dokonce poprvé v životě setkala s pozitivní diskriminací :oops:
Každopádně práci jsme dostala, a s mojí předchůdkyní jsme se skamarádily, i když pak vyšlo najevo, že to vlastně spíš "sváteční lesba", sice se chodí o pátečních večerech vyřádit do L klubů, ale má doma nastálo chlapa a je tak spokojená :) Ostatním kolegům jsem ale o své orientaci ze začátku nic neřekla.

Popravdě si myslím, že bych tu práci dostala i tak, měla jsem na ní dobré předpoklady, ale tohle asi vážně pomohlo.
Myslím ale, že mé přijetí byl zároveň trochu kanadský žertík mé předchůdkyně vůči mým současným kolegům. Oni jsou takový, no... řekněme rozverní, rádi koketují s asistentkami a pletky tu docela kvetou... :roll: :roll:
A samozřejmě to brzy začali zkoušet i na mě, a když ze mě po nějaké době jednou v hospodě vylezlo jak to vlastně mám, respektive jsem jim potvrdila jejich podezření (žena mě párkrát vyzvedávala v práci, takže už něco tušili), tak z toho bylo pozdvižení ve stylu "To nám S.... snad fakt dělá naschvál!!! Další taková!!!" :shock:
Nějakou dobu to rozdejchávali, ale nyní už je to v pohodě. Máme se tu rádi, a jsem na ně hodná :D Když se opijem, tak do mě občas rýpou, proč si nenajdu chlapa, ale jinak spíš společně řešíme ženský, koukáme do výstřihů pěkným kolegyním a tak.. :oops: :oops: A stejně s těma klukama občas trochu flirtuju, tak nějak ze slušnosti :)
Isobel
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 1
Získáno termixů: 3

Příspěvekod sobol v pátek 22.červenec 2011 10:22

No jo, ja mam v posledni dobe trochu problemy s nervama, tak to bude asi jedno s druhym... (Zvlastni je,
ze prave v techto chvilich ma clovek ´stesti´ na to, ze nektere casti okoli do nej jeste vic rypou... )
Ten "kanadsky zertik", to mi neco rika- taky mam dojem, ze me tam, kde ted sem, vzala p. reditelka, a jeji rekneme- zastupce u toho nebyl... (Takze si to ted na me vesele vyleva- to mam za to... )
Asi je v kazde praci trochu neco; a to, jak clovek tzv. prosperuje, zavisi spis na jeho povaze, kdyz uz jde o osobnost- a ne na ori_entaci... Jak se znam, tak budu skripat zubama a potichu besnit az do te doby, dokud si nenajdu neco jineho. Protoze prijit, a rict: Se_ete me, to nejde... :lol: Asi zacinam byt, ve svym veku, cim dal vic citlivejsi na to,
kdyz se mnou nekdo jedna jako s pubertalnim frackem (ktery nechce byt jako ostatni, a vymyslel si...)
Dlouhodobe mam problem s identifikaci ve svym oboru... A casto snim o jinem zamestnani- takze to se mi asi rozehrava... Zaroven je ale asi na svete porad dost lidi, kteri si mysli, ze kdyz vypadate jinak, nez jak oni by cekali,
tak ze se k vam muzou chovat jako k onuci...
sobol
Povalečská občasnice

Získáno termixů: 1

Příspěvekod Isobel v pátek 22.červenec 2011 10:35

Jinak mám takový zajímavý postřeh, schválně jestli to máte podobně.

Od té doby, co se ve firmě rozkřiklo, že jsem lesba, tak mám pocit že už se mnou holky neprobírají své trable s chlapama, problémy ve vztazích a obecně se mnou už nedrbou své manžílky a partnery. Mám z toho pocit, že už se o tomto se mnou nemají zájem bavit -ačkoliv jsme dřív takové věci společně řešily- protože už spolu "nejsme na jedné lodi" . Dál se kamarádíme, kecáme o všem možném ostatním, ale vztahy už se mnou neřeší. Buď mají pocit, že tomu jako lesba nemůžu rozumět, nebo se bojí že by pak musely pro změnu poslouchat o tom, jak to mám doma já, což asi, narozdíl od chlapů, poslouchat nechtějí, protože jim to není příjemné.

Kluci ze mě naopak páčí každou možnost pikantnost z mého soužití s partnerkou, a klidně se mnou pomlouvají své přítelky a ženy obecně, a dost detailně se mnou probírají svůj se.xuální život, a to způsobem tak konkrétním a naturalistickým, jaký by před ostatníma holkama z kanclu nikdy nevypustili z úst...
Isobel
Povalečské pískle

Získáno termixů: 3

Příspěvekod LiMi v pátek 22.červenec 2011 22:33

Já to mám v práci po téhle stránce v pohodě. teda až na velitele směny, který mě ,,nedostal,, a tak se mi mstí a jsem pro něj teplucha, ale co...on je pro mě zase blb :D
S chlapama se bavíme o ženských a oni mě spíš berou jako jednoho z nich...i když občas nějaký zkouší dorážet, ale brzy narazí, tak toho nechá :roll:
Říkají mi o svých přítelkyních, jak je štvou a tak a schodli jsme se na tom, že ženská je jedinej tvor, který dokáže zkazit celý den :crazy:
Nechlubím se tím, že jsem na holky, ale když se mě někdo zeptá, nemám problém říct pravdu a zatím jsem se nesetkala s tím, že by se na mě kvůli tomu někdo vykašlal.... když se šlo někam sednout po práci, přítelkyně šla se mnou a nikomu to nevadilo. :beer:
LiMi
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 32
Získáno termixů: 31

Příspěvekod Lydie v pátek 22.červenec 2011 22:58

Pro Isu:
Co se týká práce a žen.....já nevím, ale já kolektiv žen v práci moc nemusím. Většinou je to prostě jedna velká drbárna (nechci tím ovšem říci, že to chlapi nedělají!!!!) a slepičárna. :fool: Ony to tak nějak cítí, takže mně z rozborů svých vztahů vynechávají.
Takže se tak nějak těchto záležitostí straním.....a dá se říct, že v práci si vždy lépe rozumím s muži.
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Yami v neděle 14.srpen 2011 11:00

Nevím, jestli je to lepší v práci, nebo ve škole... Přecejen, mít kolem sebe 400 lidí je něco jiného (: Jsem takový děcko od rany, takže je na denním pořádku že mě někdo posílá do háje, ale když se ke konci deváté třídy rozkřklo, že mám přítelkyni, přišlo peklo. Až na jednu výjimku se s nikým z býválé třídy nestýkám, jednoduše proto, že nesmím (většina drahých poloviček spolužaček mi chce rozbít hubu, jen když se na ně podívám XD), a taky proto, že nestojím o to, mít zase hlavu vymáchanou v záchodové míse...

Ale když přišel přechod na střední, znáte to - Člověk si říká, že může začít od začátku a nějak to zvládne.. Naštěstí pro mě, na téhle škole je poměrně dost rozvinutá gay komunita, a ačkoliv se nijak neprojevuje a drží se stranou, zejména slečny tu drží hodně při sobě. .. ... Což ovšem nemění nic na tom, že mě nikdo nenazve jinak, než gay-sha. Ovšem s hlupáky se nic nenadělá, žeano. (: Pořád ještě doufám, že se té nálepky "delikventního prasete" po odchodu ze školy zbavím (:
Ten fajn pocit, když si Váš kamarád uvědomí, že lžete, a přidá se k Vám~
Trolololo~ =(^w^)=
Yami
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 2
Získáno termixů: 0

Příspěvekod Lydie v pondělí 15.srpen 2011 19:08

Na základce tě šikanovaly kvůli tomu, že jsi lesba? :ziram:
Je fakt, že "děti" si důvod k šikaně vždy najdou, stačí mít cokoliv jiného, čím se vybočuje z řady. Možná kdyby jsi nebyla lesba, tak by tě šikanovaly třeba jen kvůli jiným vlasům, oblečení..... :rolleyes2:

Takže teď střední? Doufám, že proběhne víc v klidu. ;) To je prostě ten náš neustálý boj. Jak jednou začneš, nikdy to nekončí...
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Yami v úterý 16.srpen 2011 23:20

Ne nadarmo se říká, že co tě nezabije, to tě posílí! (: Možná jsem za svoje úúúžasná školní léta i ráda, naučilo mě to, jak si nenechat (s uctivým prominutím ^^;) s*át na hlavu. Vyhecovalo mě to k tomu, abych se za sebe nestyděla a, kupodivu, taky se ukázalo, že tehdejší přítelkyně není nic pro mě. Aspoň už vím, kde hledat ^^
Ale teda, to vám povim, vyrůstat zároveň v homofobním a rasistickým prostředí... Kam ta naše úžasná země spěje, to nemám potuchy :unknown:
Ten fajn pocit, když si Váš kamarád uvědomí, že lžete, a přidá se k Vám~
Trolololo~ =(^w^)=
Yami
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 2

Příspěvekod calwen v úterý 16.srpen 2011 23:29

Já bych Ti to řekla, kam to spěje, ale asi bych použila nepublikovatelné výrazy...
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 200
Získáno termixů: 37

Příspěvekod Srdineckooo v neděle 28.srpen 2011 14:30

To u mě se to zatím neprovalilo :oops: přeci jen jsem se odstěhovala do Prahy a Praha je na to velká, tudíž nikdo tu nic moc extra neřeší. Něměla jsem nikdy potřebu dělat si zle ve škole či jinde na pracovišti kde jsem při škole byla...Zkrátka jsem si vždy říkala, že je to můj život a do mého života vůbec nikomu nic není, proč někomu něco vysvětlovat proč se někomu vzpovídat když si chci chytnout ženu za ruku tak si jí chytnu, když ji políbím tak jí políbím a je mi jedno kde když mám zrovna chuť... Ale řešit s někým jestli jsem orientovaná tak nebo ta... To je jen má věc...Takže to o mě prakticky ani nikdo neví jen ty ženy se kterými jsem se setkala... Říkala jsem si vždy že bolesti a trápení je na světě víc než dost a proč si přidělávat další kvůli lidem kteří mají jen projít mým životem a nezanechat ve mě ani stopu... Proč zkrátka šťouchat do vosího hnízda aby se někdo díval přes prsty?
Nikdo jste se me neptal jestli se chci narodit, tak mi ted nerikejte jak mam zit.....
Srdineckooo
Povalečské pískle

Získáno termixů: 5

Příspěvekod Lydie v neděle 28.srpen 2011 14:48

Srdineckooo píše:Proč zkrátka šťouchat do vosího hnízda aby se někdo díval přes prsty?

Protože čím více šťoucháme, tím méně se na nás lidi přes prsty budou koukat?! ;)
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Lydie v pátek 2.září 2011 10:53

Dnes jsem četla hezký citát....nevím, kdo to řekl, ale v každém případě si myslím, že se to sem hodí :oops:

"Netrapte se s lidmi, co vás pomlouvají za zády. To znamená, že jste krok před nimi a oni jsou v ideální pozici, aby vám políbili p.del."

:roll:
Lydie
Nejvyšší povalečka

Za tento příspěvek dostala uživatelka Lydie termix od:
LiMi, Yami

Příspěvekod virgin v pátek 2.září 2011 11:43

:ROFL: :good:
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod LiMi v pátek 30.září 2011 12:58

Lydie :good: :lol:
LiMi
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 32
Získáno termixů: 31

Příspěvekod Gab v úterý 11.březen 2014 19:13

Ze začátku bych ráda pozdravila všechny dámy, paní a slečny :-)
Pravidelně si kladu otázku, zda jít s pravdou ven a říct svým kolegyním "já jsem lesba, dejte mi pokoj s pravidelnými dotazy typu": ty jsi sama, koupíme ti psa, proč nemáš chlapa, bude ti 30 let, kdy plánuješ děti a mohla bych pokračovat ...
Určitě je mnohem "jednodušší" pracovat mezi desítkami lidí, ale co vám mohu napsat po pravdě, tak já pracuji v takové firmě a není to žádná sranda. Lidé mají tendenci se družit, dělat si kamarády z kolegů a tvářit je jako velká šťastná rodina. A poté se snaží nárokovat právo ptát se na soukromé věci a zasahovat do něj.Netvrdím, že je to dobře, ale taky ani špatně...Ani netvrdím, že to tak funguje všude. Pouze vycházím z osobních zkušeností...
Měla jsem s tímto problém už od školy a teď mám i v práci. Asi nejsem dost silná to vyslovit, bojím se příčin a následku svého "neuváženého" chování. Nechci přijít lusknutím prstu o všechno to, na co jsem tak hrdá, tu dřinu, jež jsem dosáhla v práci...
Konec konců jak tu již bylo zmíněno, vždy bude někdo pomlouván, ať už přijde se špatnou barvou kalhot, málo dietním obědem, neladicím oděvem nebo nenamalován...
Proto se vás ptám, co bylo tím zlomem pro vás, že jste řekly dost a ty, jenž to tajily, to vyslovily nahlas...?

Já si totiž myslím, že na to budu dostatečně dospělá, až při svém odchodu do jiného zaměstnaní :-D

Hezky večer G.
Gab
Povalečské pískle

Příspěvekod virgin v úterý 11.březen 2014 20:31

Ahoj Gab, vítám tě mezi námi.
a k té pro tebe palcive otázce. pokud se na to necitis dost silná, tak to bestialnejsi kolegové vycítí a dají ti to "sežrat "
Toť můj názor. a buď v klidu, já s tím šla ven taky dost pozdě . hlavně se s tím musíš poprat sama v sobě . ber to takhle- v podstatě každý má z něčeho mindrak ;-) a z toho vychazej .
Píšu to z mobilu , takže se nic omlouvám , ale přišlo mi to dost důležitý a nepočká to do zítra...
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Další

Zpět na Práce/škola