Přívětivé okolí

Téma, které provází život spousty LBiT žen. Setkaly jste se s diskriminací ve svém životě? Jak se s ní potýkáte? Máte kolem sebe homofóbní obyvatelstvo nebo naopak?

Přívětivé okolí

Příspěvekod malacarodejnice v středa 31.srpen 2011 12:28

Mám kolem sebe lidi,kteří přímo odsuzují každého,kdo se nějak liší,je jedno jak,stačí určitým způsobem vykukovat z davu. Mě už naštěstí odstavili ode všech dávno,ale docela se strachuji o místní děti,tedy spíš ty bisexuální slečny (ono je to teď asi v módě být bi). Jsou to děti a neuvědomují si,kam je to může dostat to jejich chování. Je tu pár chytrolínů,kteří jsou schopní z toho obvinit mě,že ve mě si našly špatný vzor,už mě obvinili z pedofilie,když jsem jednomu dítěti podala ztracenou spadlou rukavici v zimě. Tady jsou prostě zvláštní lidi.
Problém s okolím jsem měla už od základní školy. A to jsem jen jedné spolužačce řekla,že je hezká. A v podstatě to byl můj konec. Byla jsem okamžitě vyčleněná. To se táhlo až na střední. Teď na VŠ mě nikdo nezná a já všechno mistryně skrývám. ;) Nemám jinou možnost.
malacarodejnice
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 15
Získáno termixů: 13

Re: Přívětivé okolí

Příspěvekod Lydie v středa 31.srpen 2011 13:14

:nevimnevim: vesnice?
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 255

Příspěvekod Terka v středa 31.srpen 2011 15:52

to je strašné, tak bych žít nechtěla
mám i obavy vlastnit rodinný dům na vesnici, protože jakmile soused zjistí, že doma nemám mača, tak se bude vytahovat a roztahovat a dovolovat. vím, co moje matka zkusí a ta je teda 100% hetero.
Terka
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 30
Získáno termixů: 128

Příspěvekod Beruška v středa 31.srpen 2011 17:53

Není vesnice jako vesnice..nejsou lidi jako lidi... není město jako město..
já mám dobrou zkušenost z vesnice...lidi co mě znali to vzali dobře... kteří mě moc neznali..
těm do mého soukromí nic není.Člověk měl spíš strach jak to vemou rodiče a jak se knim bude chovat okolí.
U mě to dopadlo dobře..a naši v poho po nějaké době.
Problém je spíše v práci, ale ne od všech jen s jednou kolegyní, a s rodinou mé partnerky,
jinak si nemůžu stěžovat.
Beruška
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 35
Získáno termixů: 7

Příspěvekod Terka v středa 31.srpen 2011 19:49

to je pravda. Mně napadlo, že kdybych plánvala nějaký odsun na ves nebo do menšího města, tak bych si tam nejdřív zajela, abych načerpala, jaká je atmosféra mezi lidma. Jednu dobu jsem se i dívala, jak se lidi chovají při reportážích z regionů v tv nebo lidi přistěhovalí do Prahy.

Tak třeba namátkově - do Kladna, Kolína, Kutné Hory!!! (mačismus na entou) a Budějic bych se nikdy nestěhovala, ale do Pardubic nebo Českého Krumlova klidně.
Terka
Povalečská stálice

Příspěvekod Lydie v středa 31.srpen 2011 20:15

Ty vesnice jsou různé.....a čím méně lidí se tam předtím vyoutovalo a čím méně se tam o tom mluví, tím je to horší.

Na vesnici, kde jsem jako malá vyrůstala (víkendy a prázdniny)....kousek od Velkých Pavlovic na Moravě. Máma se děsila toho, co tomu budou říkat sousedi.

Jediný problém byl s mým vlastním otcem, se kterým se nestýkáme a to jsem vyřešila během jediného velmi nepříjemného telefonátu (můj jediný s ním vůbec). A je klid... :-)

Myslím, že nejhorší je právě skrývání. Natahuje se tak lidem prst k pomluvám.

Jsem hrozný provokatér...čím více cítím nepřívětivost v okolí, tím více jdu do extrému. A kupodivu to funguje...lidé si prostě zvyknou a dají pokoj... :roll:
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Bacil v středa 31.srpen 2011 20:24

Já také pocházím z malé (400 obyvatel) vesnice...Momentálně jsem tam asi za starou pannu nebo lesbu či co...a popravdě, když nikomu nic nevyvrátím ani nepotvrdím, tak si můžou drbat jak chtějí. Je mi to šumák :cool:
Nevěříte?? Věřte!!!!
Bacil
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 2
Získáno termixů: 76

Příspěvekod Terka v středa 31.srpen 2011 21:09

no já mám zase ohledy na mou matku, že ona tam žije a ona se pak s reakcí sousedů bude muset porovnat, když já tam nebudu, takže se se svou orientací nevnucuji.
Terka
Povalečská stálice

Příspěvekod malacarodejnice v čtvrtek 1.září 2011 08:28

Bacil píše:Já také pocházím z malé (400 obyvatel) vesnice...Momentálně jsem tam asi za starou pannu nebo lesbu či co...a popravdě, když nikomu nic nevyvrátím ani nepotvrdím, tak si můžou drbat jak chtějí. Je mi to šumák :cool:

Myslím,že je to nejlepší to tak brát,jak to bereš ty. Ale každý to nedokáže. ;)
malacarodejnice
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 15
Získáno termixů: 13

Příspěvekod Humanoid v úterý 8.listopad 2011 16:28

Ej tohle znám dobře....Ale pravda, vše je to o zvyku.. :-(
Ať je vždy blízko, ať lítá nízko, nespí v oblacích...
Humanoid
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 9
Získáno termixů: 20

Příspěvekod Maat v úterý 8.květen 2012 21:40

Co se týče naši vesnice-2500obyvatel,tak je to v pohodě.
Moji rodiče drby neposlouchají a je jim to fuk,co o mě okolí vykládá.
Klidně a v pohodě se po vesnici procházím za ruku s přítelkyní a ať si říkají,co chtějí a pokud by byl nějaký problém,tak se nebojím si to s tou dotyčnou osobou vyříkat.
Občas se ke mne donesou nějaké informace,co se o mne vykládá v hospodě a co na to říká otec a občas to nejsou moc hezké věci,ale jsou to opilecké kecy na ty jsou mě už tuplem ukradené.
Takže naše vesnice je jakž takž v pohodě.
Ale vím o jedné obci,které se povýšilo na město.Tam by to byla katastrofa,kdybych se s nějakou dívkou/ženou vedla za ruku nebo si dala pusu na veřejnosti. :ziram:
Když jsou to malé holky 9-13let,tak to okolí bere úplně jinak než když jsou to ženy starší 24let.
Co se u mně v práci týče,tak tam to skrývám. Ví to tam jen pár lidí.Vlastně jen 2ženy.
Dělám ve firmě,kde jsou 3/4 chlapi.V něčem je to výhoda,ale v něčem ne.Někteří by to vzali dobře,spíše by jim to bylo fuk,převážně těm ženatým a starším než já.Ale ten zbytek :unknown:
Teď jsem už 6měsíců vedoucí.Mám pod sebou 2ženy a 8mužů a potýkám se spíše s diskriminací,že jsem žena vedoucí,než že bych byla L,což to neví a teď by to už vůbec nebylo dobré.A zkoušet to nebudu.
Maat
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 1
Získáno termixů: 6

Příspěvekod Lydie v úterý 8.květen 2012 22:38

Maat píše:Teď jsem už 6měsíců vedoucí.Mám pod sebou 2ženy a 8mužů a potýkám se spíše s diskriminací,že jsem žena vedoucí,než že bych byla L,což to neví a teď by to už vůbec nebylo dobré.A zkoušet to nebudu.

Tak ani není důvod, proč by jsi měla, pokud sama nechceš a pokud se vztahy nepřesouvají i do osobních sfér. Zvládnout bandu starších chlapů je pro mladou holku občas oříšek a chce to ostrý lokty - není třeba ukazovat jakékoliv věci ze soukromí a to i v případě, že je to hetera, šťastně vdaná a s pětiletkama až do důchodu - i tam si najdou něco, co se dá použít proti :pche:
Ovšem pokud práce přesahuje do soukromí (byť už jen tím, že tě partnerka vyzvedává třeba z práce) - není dobré to tajit - alespoň můj názor. Cokoliv, co je záhadou nebo "tajemstvím" dává prostor pro drby. Pokud člověk jde přímo, ten prostor jim nedá - protože vše je veřejné a tak....proč o tom drbat, že - to už není tak zajímavé :vigi:
Lydie
Nejvyšší povalečka

Za tento příspěvek dostala uživatelka Lydie termix od:
Maat

Zpět na Diskriminace