Saudkovi

Prostor pro vaše fotografické úlovky, rady jak vybrat správný foťák a příslušenství, tipy a triky pro focení...

Saudkovi

Příspěvekod Lydie v pondělí 26.prosinec 2011 01:03

Jaký máte názor na fotografie Jana Saudka? A co práce jeho bývalé ženy Sáry?
Já osobně jeho práce miluji, letos jsem dostala od ženy i kalendář s jeho prací a to cením, obzvláště, když ona ho třeba úplně nesnáší. Vím, že má hodně odpůrců, ale najdu se i příznivci. Co vy? :takco:

A pokud máte jeho fotografie rády, která se vám líbí nejvíce?
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 255

Re: Saudkovi

Příspěvekod Lydie v pondělí 26.prosinec 2011 01:23

Já mám jednu oblíbenou už řadu let. Kdysi jsem od své nej kamarádky dostala pohlednici právě s touhle fotografií. Je prostě kouzelná a nenašla jsem zatím od něj lepší... :oops:

Obrázek
Asi nemusím říkat, že autorem je Jan Saudek, že....
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod calwen v pondělí 26.prosinec 2011 12:46

Saudkovy fotky jsou :slintak: Dechberoucí, vzrušující, promyšlené, geniální... I když toho chlapa někde potkat, tak asi :zdrham:. Ale fotky má skvělý :) :good:
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 200
Získáno termixů: 37

Příspěvekod LFDM v pondělí 26.prosinec 2011 14:31

To mne naopak prijde zajimavy saudek jako clovek. Ale jeho umeni mi prijde kycovite. Asi ne vse,ale z velke casti.

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
Vše, co praví LFDM, jakoby pravil Bůh.
LFDM
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 23
Získáno termixů: 68

Příspěvekod poco loco v středa 28.prosinec 2011 22:11

Líbí se mi.

Je to podle mě takový "kýč", který už kýčem být nemůže, protože je to prostě technika se kterou umělec pracuje.
Mám ráda ale i ty starší nekolorované. Když to shrnu, tak většina je něčím poutavá. Nevyhlásila bych jej nejlepším fotografem, ale jistou váhu pro mě má. Líbí se mi:).

Jo a jako člověk mi je taky sympatický.

Sára, proč ne:). Moc její práci neznám, ale to co jsem viděla se mi líbí.
poco loco
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 56
Získáno termixů: 69

Příspěvekod valerie v pátek 30.prosinec 2011 16:07

Podle mě něco kýč, něco pěkné, něco stojí za zamyšlení, rozhodně se na jeho fotky ráda divám a mají co říct.. prostě se pohybuje na hraně a možná to dělá i záměrně..?
Někdy Saudek, jindy Sudek, proč ne.. ;)

Obrázek
autorem fotky je Jan Saudek :)
Každý člověk je náš učitel ... záleží jen na nás, jak moc jsme připraveni se učit.
valerie
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 88
Získáno termixů: 40

Příspěvekod Merlin v pátek 27.leden 2012 04:52

Osobně považuji Saudka za velmi dobrého fotografa blížícího se Drtikolovi, Sudkovi ap, ale jen v některých případech, což je ale logické při osobním nahlížení ... Sáru Saudkovou považuji za šikovnou plagiátorku Saudka a její věci jsou pro mne umělecky bezcenné ...
Žádná bolest ani radost není tak daleko, aby se nás nemohla týkat ...
Merlin
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 59
Získáno termixů: 44

Příspěvekod katarina v středa 9.květen 2012 00:21

Čo sa týka Jána Saudka. Niektoré fotografie sa mi páčia a niektoré nepáčia, resp. nehovoria mi nič. Keď sa mi niektorá fotografia páči, jednoducho ju "musím" a dokážem na ňu civieť aj dlhý čas a vidím tam aj nejaký odkaz autora, tak ako niekto píše príbehy a je v nich nejaký odkaz "ľudstvu", tak to isté je aj s fotkou. :jojo: A niektoré fotky zase vystihujú dobré momentky.

Ale späť k téme Saudek.
Nemôžem naňho napísať žiadnu kritiku, lebo ja niesom od "fachu" no podľa mňa je určite originálny, ale zase ho až tak nežeriem, (lebo tá téma nahoty sa stále opakuje na jeho fotkách až mi to pripadá ako obohratá platňa)no niektoré fotky má vážne dobré=Napr. čiernobiela fotka chlapa čo leží na zemi, Nahý chlap ktorý ide smerom k fabrike, nahá korpulentná dáma aj s nim ako pozerajú telku.

A čo sa týka Sáry, tak na jej výstave fotiek som bola v roku 2006 v Plzni. Štýl fotenia má prebratý od Saudka (no ani sa nečudujem). No jednu resp. dva fotky si pamätám dodnes a tie sa mi páčili najviac. Na jednej fotke leží na zemi s tehotenským bruškom a ruky má okolo bruška a na druhej fotke je v tej istej pozícii aj s dieťatkom.

Na Saudkovej výstave fotiek som síce nebola, ale bola tam kamoška a doniesla mi pár pohľadníc z jeho fotiek. A presne tie fotky, ktoré sa mi páčia. Asi ma veľmi dobre pozná. :nevimnevim:
katarina
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 19
Získáno termixů: 22

Příspěvekod katarina v středa 9.květen 2012 13:52

Oprava nebola som v Plzni na Saudkovú v roku 2006 ale v roku 2007.
katarina
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 19
Získáno termixů: 22

Příspěvekod heheh v sobota 12.květen 2012 00:12

K Saudkovi jen to, že jsem jej dneska potkala osobně v Modřanech u Vltavy. Víc, než Saudek mě ale zajímala šarmantní dáma v klobouku vrtící zadkem, která jej doprovázela ;)
heheh
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 5
Získáno termixů: 3
Za tento příspěvek dostala uživatelka heheh termix od:
Merlin

Příspěvekod Lydie v neděle 13.květen 2012 21:47

A já v pátek nebyla zrovna doma (v Modřanech) :bulim:
Jinak Saudek - v Modřanech u Vltavy mi přijde jako velmi vtipná představa :nevimnevim: Nevím proč, ovšem....
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod valerie v pondělí 14.květen 2012 17:07

Já jsem ho zase jednou potkala v metru :vigi: Lidko, neboj, máš ještě šanci! :jojo:
Každý člověk je náš učitel ... záleží jen na nás, jak moc jsme připraveni se učit.
valerie
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 88
Získáno termixů: 40

Příspěvekod virgin v úterý 15.květen 2012 12:22

já ho tuhle potkala v nějakých starých novinách, než jsem s nim podestlala papouškům, tak jsem si přečetla nějaký jeho rozhovor a doufam, že ho nikdy nepotkam... ehm... no, tak já zas jdu, páč obdivuju opravdu jen velmi mizivé % jeho díla :oops:
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 135
Získáno termixů: 182

Příspěvekod Malvina v středa 11.červenec 2012 09:09

Saudek je občas prvoplánový, občas kýčovitý, občas vykrádá sám sebe ... ale celkově se mi jeho fotografie líbí.
Nejvíc mě bere asi tato:
Obrázek

Sára to má technicky dobře zvládnuté, ale měla by si najít své téma.
Malvina
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 44
Získáno termixů: 39

Příspěvekod Merlin v sobota 4.srpen 2012 07:25

heheh píše:K Saudkovi jen to, že jsem jej dneska potkala osobně v Modřanech u Vltavy. Víc, než Saudek mě ale zajímala šarmantní dáma v klobouku vrtící zadkem, která jej doprovázela ;)

:ROFL: :tleskam:
Merlin
Zdejší povalečka

Příspěvekod Merlin v sobota 4.srpen 2012 07:35

Mě kdysi Saudek fotil v ateliéru na Žižkově /někdy okolo r. 1980 /, dodnes jsem ty fotky neviděla, ale pamatuji si to velmi dobře. Buď se mu to nepovedlo nebo jsem slavná, ani o tom nevím. Rozhodně práce s ním byla velmi zajímavá a pro mě je to člověk, co má v rukou fotoaparát oprávněně. Na rozdíl od Sáry ... :unknown:
Merlin
Zdejší povalečka

Zpět na Fotografování