Francouzské pečivo

Co dobrého jste vařily, co kde voní a co bude o víkendu na oběd. Vaše recepty, rady a postřehy z kuchařského umění.

Francouzské pečivo

Příspěvekod Lydie v úterý 9.srpen 2011 15:28

Ale to zase může být fajn....cizinka...když neumí česky.... Se pak člověk může hádat a štvát ji tím, když se začne česky a ona neví... :haha:

Ale pokud máš doma francozsku, tak mi určitě poradíš.... Protože já dva roky sháním informaci o tom, co strkaj francouzi do toho svého pečiva, že tak zvláštně a jinak voní..... :nevimnevim: Musí to být něco, co je naprosto běžně dostupné u nich v krámě a u nás se to tam nestrká. Myslím takové to "sladší pečivo", ne bagetky...
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 255

Re: Jak a kde se seznámit

Příspěvekod LFDM v úterý 9.srpen 2011 15:43

jo, to je fakt. Ale kdyz vam nerozumi, tak ta hadka nema cenu. Celkove je obtizne se s cizincem pohadat, rekla bych.
No, zeptam se ji, az ji uvidim ve ctvrtek. Myslis tim sladkym pecivem to snidanove pecivo typu croissanty (a jine variace) ? Rekla bych, ze oni to necim potiraj, aby se to hezky lesklo a rekla bych, ze v tom poteru bude vejce s cukrem, kde cukr pak zkrystalizuje a ta tomu tmavsi barvu. Ale nevim, ja peceni a vareni vubec nerozumim... a taky je tak hodne masla, hoodne masla, proto jsou taky tak strasne mastny.
Vše, co praví LFDM, jakoby pravil Bůh.
LFDM
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 23
Získáno termixů: 68

Příspěvekod Lydie v úterý 9.srpen 2011 16:40

Ne-e, je to třeba v takových bábovkách. Cítila jsem to v Paříži všude. A když v Praze potkám francouze, tak ho často poznám i bez mluvení a nebo bez koukání na něj. Mám pocit, že jim to jde - tou stravou, z kůže... :haha:
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod LFDM v úterý 9.srpen 2011 16:51

co to? toho jsem si teda vubec nevsimla! Mne ty babovky prisly podobne, jak u nas. Akorat ty ovocne kolace meli lepci.
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod Lydie v úterý 9.srpen 2011 17:25

Já nevím, ale prostě jsem tam byla dva dny a od té doby jsem tou vůní posedlá. Třeba když jdu nakupovat do krámu, tak hledám francouzské pečivo a kupuji všechny druhy, abych tu vůni našla. Jenže zatím se tomu blíží jen pečivo, co jsem našla v Makru - prý s pravou francouzskou recepturou... Ale pořád to není přesně ono..
Ale slečna, co tam byla se mnou si to pamatuje taky.... Tak takové haluze zase nemám :haha:
Lydie
Nejvyšší povalečka

Re: Francouzské pečivo

Příspěvekod Lydie v úterý 9.srpen 2011 17:29

Ono to je možná něco, co je tady taky běžně dostupné...třeba jen nějaký cukr (něco jako vanilkový) nebo prášek do pečiva..... Pátrám po tom od loňských Velikonoc a nikdo neví... :-(
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod LFDM v středa 10.srpen 2011 14:45

hmh, poptam se teda. Ale jak ja nepecu, tak se o toto vubec nezajimam! Ale zitra tam letim na chvili, tak se budu snazit si vsimnout. Jiz jsem si vsimla, ze obchody tam maji takovy celkove specificky zapach. Jiny nez u nas.
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod Lydie v středa 10.srpen 2011 15:09

A to je možná ono. Prostě moje teorie je ta, že jim to prostupuje kůží. Jinak si to vysvětlit neumím. :haha:
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Merlin v neděle 14.srpen 2011 00:48

Se picnu asi :haha: Miluju čerstvé a ještě vlahé croissanty, zrovna jako chortvatský chleba a jejich buchtohousky / název mi totálně vypadl /, domácí chleba z pece opečený v Banátu, chlebové placky v Jordánsku, čápátí v Indii ... a už vím, že co není přímo tam, chutná jinde jinak ... takže asi tak :)
Žádná bolest ani radost není tak daleko, aby se nás nemohla týkat ...
Merlin
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 59
Získáno termixů: 44

Příspěvekod Lydie v pondělí 15.srpen 2011 19:03

Toho se taky obávám, Merlin.... :unknown:
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod LFDM v středa 17.srpen 2011 12:58

No, ja si nejsem jista zas. Vzdyt treba McDonaldove housky chutnaj vsude stejne :-)
A co ty peciva z fr. retezcu jako Brioche Dorée nebo Paul? ja to v cechach teda nikdy nejedla. Ale pamatuju si, ze kdyz tu kdysi pusobil hypermarket Carrefour, tak pain au chocolat i croissant tam chutnal proste stejne jako ve Francii!

Nicmene ty peciva jsem nezjistila. Nevim, co tam muzou davat jakoze navic oproti nam. Myslim, ze jde o ingredience samotne. Kdyz nakoupis ty ingredience ve francii, tak pak je asi jedno, jestli je pouzijes v CR nebo jinde (za predpokladu, ze jdes podle receptu).
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod Lydie v neděle 21.srpen 2011 23:28

Já se tam asi budu muset příští rok zase vypravit a vypátrat... :nevimnevim: :-)
Lydie
Nejvyšší povalečka

Zpět na Kuchařské umění