Co takhle dát si humra?

Co dobrého jste vařily, co kde voní a co bude o víkendu na oběd. Vaše recepty, rady a postřehy z kuchařského umění.

Co takhle dát si humra?

Příspěvekod Lydie v pondělí 18.červen 2012 22:45

Dlouho předlouho si říkám, že bych tuhle pochoutku chtěla ochutnat. Jasně, můžu si ji dát v restauraci, kdy ji dostanu naservírovanou přímo před sebe a nemusím řešit, co bylo při přípravě...
Ale co tak si ho udělat doma podle sebe? Má někdo nějakou zkušenost? Já se pořád potýkám s tím, že je potřeba jej koupit živého a prostě jednoduše uvařit tak, že ho prostě uvařím za živa :rolleyes2: Vím, že všechny kravičky, prasátka, kuřátka, jehňátka, kůzlátka, králíčci, rybičky a jiní...co jsem kdy jedla, byly taky živá stvoření, ale já je nikdy nezabila a tak jsem byla ušetřena této skutečnosti a tak moc mne to nebolelo....
Hm?
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 255

Re: Co takhle dát si humra?

Příspěvekod Franta Kocourek v úterý 19.červen 2012 06:48

Jestli ho koupíš a doma ho hodíš do horké vody , tak tě už nikdy nechci vidět !!!!!!!!!! :tss: :fnuk: :fnuk: :pche:
Franta Kocourek
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 201
Získáno termixů: 32

Příspěvekod Humanoid v úterý 19.červen 2012 09:18

Já jsem nikdy nepochopila proč se humři vaří zaživa :unknown:
Ať je vždy blízko, ať lítá nízko, nespí v oblacích...
Humanoid
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 9
Získáno termixů: 20

Příspěvekod Lydie v úterý 19.červen 2012 11:47

Nemyslím, že bych to někdy zvládla udělat. :no:
Já to taky moc nechápu, proč se to tak vaří. Podle mého je jedno, jestli ti ho třeba v Makru "říznou" nebo ho budeš doma týrat. :-( Zkusím to někde vyčíst....
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Lydie v úterý 19.červen 2012 13:13

Tak odpověď je prý taková:
"protože ho zabít "humálněji " prostě nejde jen si strašně zasviníte kuchyň a myslím že to bude daleko traumatizující zážitek jak pro něj tak pro vás "

Ale zároveň jsem někde četla, že se dá koupit mraženej... tak se po něm asi mrknu....
Lydie
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Humanoid v úterý 19.červen 2012 14:37

No...tak když se v tom někdo takhle vyžívá, tak at' si ho teda hodí do tý vody, ale nechápu, klidně si ho teda může ten člověk koupit i mraženýho z obchodu a třeba ho to vyjde levnějc pokud si ho teda nerozhodne sám ulovit
Ať je vždy blízko, ať lítá nízko, nespí v oblacích...
Humanoid
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 9
Získáno termixů: 20

Příspěvekod honey v úterý 19.červen 2012 18:15

Jestli ho koupíš a doma ho hodíš do horké vody , tak to chci vidět !!!!!!!!!! :haha: :zachvat: :ROFL:

Já chápu, že člověk chce ochutnat, i ja uchutnala (opakovaně), ale zabít bych ho nedokázala...
Dej si ho Lix někde, kde máš záruku, že ho dobře připraví a že je čerstvý a kvalitní, tak ochutnáš a přemlouvání, at skočí šipku do horoucí vody se vyhneš... ( i když jestli ho tady koupíš živého, možná i dobrovolně do té vody skočí po těch peripetiích, než se před ten hrnec dostane)
Mně by to asi tak nějak zkazilo celý zážitek z ochutnání, tohle trauma z přípravy... :unknown:
honey
Zdejší povalečka

Rozdáno termixů: 66
Získáno termixů: 85

Příspěvekod Lydie v úterý 19.červen 2012 20:12

Já se obávám, že bych nedokázala ani připravit hmyz, který se taky ve většině případů kupuje za živa a pak likviduje různým způsobem vaření........a to hmyz je pro mne úplně někde jinde než humr...
Navíc....pro milovníky Futurumy....humr je vlastně Dr. Zoidberg a ten se přece nedá jen tak za živa uvařit...

Obrázek
Lydie
Nejvyšší povalečka

Za tento příspěvek dostala uživatelka Lydie termix od:
honey

Zpět na Kuchařské umění