Telefon

Nástrahy života dokážou překvapit. Zde je místo, kde se můžete poradit, jak nástrahy řešit

Telefon

Příspěvekod malacarodejnice v pátek 20.září 2013 08:45

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu (hlavně ty, co jsou technické typy). Jelikož mi moje nokie 3109c již dosluhuje (po 3 letech :fnuk: ), už je to s ní docela špatné, nechce se jí se zapnout ( i když jí říkám, aby mě neopouštěla, že jsme tým), tak jsem nucena hledat jiný telefon :bulim: . Takový podobný, který bude jak pro práci tak vyjímečně i pro zábavu a tentokrát i s foťákem. Nechci telefon s Windows (je to osobní, poté co bojuji s Vistou na ntb, prostě ty návštěvy servisu, kde vypadám jako blázen, když říkám, že to nefunguje a před tím technikem to normálně jde). A protože tomu moc nerozumím, tak nevím, jestli by byl telefon s androidem dobrá volba (bojím se, že to bude pro mě křest ohněm s mým štěstím na elektroniku - třeba sony xperia m) nebo jestli mám jít do blackberryho 9320. Jsem ochotna obětovat max 6000.
malacarodejnice
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 15
Získáno termixů: 13

Re: Telefon

Příspěvekod Gekko v pátek 20.září 2013 12:54

Jejda situace, kdy začne technika fungovat až když si na ni někoho pozvu.. no jo to znáám, v této trapné situaci bývám přeborníkem na slovo vzatým :vigi:

A omluovám se za oof-topic s mobily neporadím, anžto mám stále dumb-phone :oops:
Yes, I am :-)
Gekko
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 32
Získáno termixů: 54

Příspěvekod Blissenobiarella v středa 25.září 2013 23:18

Tak řeknu, jak furiantsky jsem na to šla já:

Mám notebook už těsně nad hrobem, někdy se kvůli jeho slimáčímu tempu ani na internet vůbec nedostanu. Jelikož většinou to spočívá v tom přijít z práce, hupsnout na postel, mrknout na mail, Povalečky, FB, nakrmit a spát, řekla jsem si, že mobil by to mohl zvádnout také. Nový notebook by byl sice lepší, ale mobily jsou samozřejmě cenově dostupnější (nepadne na to několik výplat). Můj dosavadní mobil jakš takš na nejnutnější brouzdání po internetu použít šel, ale poněvadž jsem jej kupovala před čtyřmi lety, jaksi postrádal wi-fi, a sponzorovat další internet se mi nechce, když si už jeden platím v nájmu. To znamenalo sehnat mobil s wifi, ale jinak jsem chtěla, aby byl víceméně stejný, jako ten předešlý. Tak jsem se podívala na mobilmania.cz (jsou ale jistě i jiné weby, já náhodou vlezla zrovna na tento), a poněvadž se v parametrech telefonů a v tom jejich odborném slovníku nevyznám, našla si tam svůj stávající mobil (jsou tam uvedené i modely, co již v prodeji nejsou), nechala si jej v jedné záložce, v další si zadala parametry hledaného telefonu (cena a pod.) a srovnávala... Tak jsem měla přehled, nakolik je ten nový podobný tomu starému. A také jsem se spíše zajímala o telefony, které už v prodeji nějaký ten měsíc jsou, abych si mohla přečíst i recenze od samotných uživatelů, zda se konkrétní typ neseká, není v používání něčím nepraktický, nedotáhnutý a bůhví co ještě...

A vybrala jsem si. A teď jsem na Povalečkách vždy v cuku letu a všechno hned vím. :haha:
Moje lásky mají syčivé hlásky: Ssssssssssssssssssssssssssss...
Blissenobiarella
Povalečská pečovatelka

Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 182

Příspěvekod malacarodejnice v čtvrtek 26.září 2013 08:28

:tleskam: To je dobře, že sis vybrala, mě to nějak nejde. :unknown: Děkuji, bliss. Hlavně potřebuji reference od uživatelů, protože se mi nechce kupovat něco mezi prvními. Z toho jsem už vyléčená.

Gekko a jak to řešíš? Zčervenáš u toho nebo prostě nad tím mávneš rukou?
malacarodejnice
Povalečská občasnice

Příspěvekod Gekko v neděle 29.září 2013 22:03

Já se červenám pořád :oops: :oops:
Gekko
Povalečská stálice

Příspěvekod calwen v úterý 1.říjen 2013 00:47

No, heleď, řeknu Ti to asi takhle. Co od toho telefonu čekáš? Wi-fi, Bluetooth, foťák, to všechno je víceméně dnes už běžná věc. Ale... má to mít dotykový displej nebo hybrid - dotyková obrazovka, nicméně pořád hardware klávesnice (fyzická, abych osvětlila úplným laikům)? Osobně doporučuji spíš hybrid, dotyková klávesnice může být nepraktická. Větší či menší telefon? Klávesnici vysouvací nebo pevnou? Je toho dost. Řekni si, co od toho čekáš, vyhodím Ti pár tipů. Jinak Androidu bych se vůbec nebála. Je super. V podstatě si všechno nainstaluješ sama, tak jako do pc. Telefon sám o sobě má tedy základní funkce, vše ostatní si tam dáš sama. Tudíž pokud nepotřebuješ vychytávky, které zbytečně zabírají místo a vybíjí baterku, tak je na to Android super. Jen bych varovala ještě před jednou věcí a to je nutnost nabíjení max ob den. Smartphony dlouho nevydrží na baterce. Max ty dva dny. Málo jich vydrží i tři.
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 200
Získáno termixů: 37

Příspěvekod calwen v úterý 1.říjen 2013 00:50

A ještě malé OT... Do počítače bych si být Tebou investovala a nechala si tam místo Visty nainstalovat Windows 7. Visty jsou tragédie, od Microsoft naprosté šlápnutí vedle. 7 jsou spolehlivé, prakticky bezchybové. Osobně nepoužívám Windows vůbec, funguji na Linuxech. Ale pro běžného laického uživatele jsou trochu složitější. Ale po naučení se s nimi jsou nejlepší. Nehledě na to, že je to freeware, čili nesypeš Gatesovi do kapsi. Vlastně nikomu :D Jen sobě :)
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Příspěvekod Blissenobiarella v úterý 1.říjen 2013 12:09

Už vím, kdo mi bude dělat technického poradce. :haha:
Blissenobiarella
Povalečská pečovatelka

Příspěvekod calwen v úterý 1.říjen 2013 15:40

Jako kdybys to nevěděla dřív, Bliss, že v tomhle chodím ;)
calwen
Povalečská stálice

Příspěvekod virgin v středa 2.říjen 2013 14:18

mno, Cal, hezký, ale laik se z toho osype :vigi:

rada od Bliss je výborná, tim bych se řídila. Nokii ale teď koupil Gates, takže to bude s operačním systémem win kdovíco.
jsem byla nucena pořídit si telefonek, protože moji miláčkové jaksi začali dosluhovat, takže mam opět LG, ale s androidem, dotykový za pár kaček, protože vyšlý z módy :vigi: a jediný problém mám s pamětí. což je u všech chytrých telefonů stejný. Prostě maji málo místa na věci, který nutně potřebujeme k životu- kalendář, kalkulačku, převodník jednotek, poznámky, stopky, odpočítávač, kompas, metr.......... to už přehánim, to nepotřebujem, ale hodí se. Neustále to chce aktualizovat kraviny, jako You tube, mapy, street view apod. a ty aktualizace většinou zbytek místa sežerou. Ale to už řeším tak, že aktualizace, pokud nejdou vypnout, tak je odinstaluji a rázem mám místa habakuk :pche:

s jinýma operačníma systémama nemam zkušenosti (pro češtináře: s jinými operačními systémy nemám zkušenosti :haha: )
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 137
Získáno termixů: 194

Příspěvekod calwen v středa 2.říjen 2013 16:06

virgin píše:mno, Cal, hezký, ale laik se z toho osype :vigi:

Nějak nevím, proč by se z toho měl laik osypat... Ale.. whatever :)
calwen
Povalečská stálice

Příspěvekod Blissenobiarella v čtvrtek 3.říjen 2013 00:04

Protože nejsi laik, Cal.
Blissenobiarella
Povalečská pečovatelka

Příspěvekod virgin v čtvrtek 3.říjen 2013 09:43

:vigi: asi tak

to je tak. Když se v něčem nepohybuješ, tak prostě nestíháš. A vývoj techniky, je v posledních letech až neuvěřitelně rychlý. Já jsem takový dinosaurus, že si ještě pomatuju počítače, které zabíraly celou místnost... a pak začala éra stolních počítačů, které měly neuvěřitelných 258Mb paměti :ziram: dneska, když tam nemáš aspoň 600Gb, tak je to šrot, který je k ničemu :vigi: a už nestíhám vývoj procesorů a grafik a to jsem se ve stolním počítadle hrabala v podstatě furt, abych zjistila co a jak a bavilo mě to... taky z toho mám maturitu (dneska už jen cár papíru, protože je všechno jinak)
takže když na mě někdo spustí, že to a tamto a hento, tak koukám, jak bába z roští, protože už prostě nevím, co se děje.
To neni nic proti tobě, to je prostě o tom, že technika jde kupředu a my laici, co se nezajímáme, nevíme a nechápeme :unknown: ;)
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Blissenobiarella v čtvrtek 3.říjen 2013 23:35

Takže teď doma zírám na šrot... Ale ještě před rokem jsem s ním byla spokojená. To ještě poslušně fachčil. Jen tak mezi řečí - ten štramák má 50 GB. :haha:
Blissenobiarella
Povalečská pečovatelka

Příspěvekod virgin v pátek 4.říjen 2013 08:16

:vigi: klidně buď dál, Bliss, pokud slouží :jojo: já se na svým starým šrotu koukám na filmy, má podobně obrovský disk, ale narozdíl od toho mladšího šrotu mi na něm jdou přehrávat filmy z DVD. ten mladší mi většinu DVD ani nenajde, natož přehraje :pche:
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Příspěvekod Gekko v pátek 4.říjen 2013 09:14

Ach, ty z nás, co začínali ještě na osmibitech.. :pche: nejspíš toho Sinclaira máme ještě ve skříni
Gekko
Povalečská stálice

Příspěvekod Gekko v pátek 4.říjen 2013 09:19

Jj, taky si říkám, dokud slouží :jojo: (tedy ne, že bych neměla baterii disků o kapacitě několika Tb :oops: ) Člověk od toho počítače chce víceméně pořád to samé.. a přitom mu každé dva roky zastará.. a pokud nezastzará, tak odejde.. kdo dnes vyrábí techniku, která vydrží déle než záruka je za pitomce :fool:
Gekko
Povalečská stálice

Příspěvekod malacarodejnice v neděle 6.říjen 2013 14:45

Gekko píše:.. kdo dnes vyrábí techniku, která vydrží déle než záruka je za pitomce :fool:

To mi na tom všem vadí, že ti elektroničtí pomocníci nevydrží ani ty 2 roky, už jsem tak měla 2 telefony - jeden vydržel 16 měsíců, druhý 22 a to si nemyslím, že bych s nimi špatně zacházela - žádné pády ani setkání s vodou, na oba jsem měla pouzdro. Mě pak otravuje ta reklamace, nebaví mě to někomu vysvětlovat (mnohdy několikrát za sebou). Jsem laik a tak to nedokážu úplně přesně vyjádřit některé ty technické záležitosti. :unknown:
malacarodejnice
Povalečská občasnice

Příspěvekod Gekko v neděle 6.říjen 2013 20:17

Ale tak to je náhodou ještě štěstí, mě odcházejí věci zásadně až po záruce.. případně se dovím, že se na to záruka nevztahuje :pche:
Gekko
Povalečská stálice

Příspěvekod malacarodejnice v neděle 13.říjen 2013 15:16

Calwen, děkuji za info. Dávám přednost telefonu s hardwarovou klávesnicí - upřímně, mě se ty dotykové telefony moc nezamlouvají. Podobně jako tablety jsou pro mě ty supervybavené telefony jen velmi drahé hračky, které člověk k životu nepotřebuje. Zřejmě to vyhraje Blackberry (možná budu ze začátku bojovat s tím systémem, tak ať), protože potřebuji hlavně telefon pro práci.
malacarodejnice
Povalečská občasnice

Další

Zpět na Poradna