Dodejte záclonám původní vzhled

Co se nám přihodilo v běžném životě a jinam se tématicky nevejde

Dodejte záclonám původní vzhled

Příspěvekod Franta Kocourek v pondělí 4.červen 2012 17:36

Neviditelní škůdci
Každá hospodyňka mi dá jistě za pravdu, že záclony jsou poměrně trvanlivá věc, pokud tedy nepatříte k těm, co potřebují každou chvíli změnu. Ani údržba není nikterak náročná na čas. Jestliže už nejsou zánovní, hrozí jim zašednutí nebo opotřebení. I když to vypadá, že je stačí dát do pračky a za mokra pověsit zpět na okno, nešetrným zacházením či praním můžete leccos zkazit. Jak tedy o záclony správně pečovat?

Pereme na čtyřicet
Šetrné praní je základ. Opatrně sundejte záclony z okna - můžete do procesu zapojit i drahou polovičku. Poté se musí opatrně odprašnit - vyklepejte je, nejlépe někde venku, a vložte do pračky. Tady je dobré vědět, že se do bubnu vkládají složené. A na kolik se perou? Hlavně co nejšetrněji, takže volte 30 nebo 40 stupňů. Zjistěte si druh materiálu a zohledněte i jejich současný stav. Kromě teploty vyberte praní s předpírkou a nakonec šetrné odstřeďování.

Většina praček lze nastavit ručně, proto snižte otáčky při ždímání. Pokud se potýkáte s tím, že vaše záclony chytly za dobu své existence lehce šedý nádech, nebojte se přidat do hlavního praní bělicí přípravek. Aby krásně voněly, použijte aviváž. Tu však přilijte až ve fázi posledního máchání. Pračku zastavte a nalijte ji přímo do bubnu. Doporučuje se speciální aviváž na antistatické prádlo.
Uživatelský avatar
Franta Kocourek
Zdejší povalečka
 
Příspěvky: 486
Registrován: neděle 13.listopad 2011 19:10
Bydliště: Brno
Rozdáno termixů: 201
Získáno termixů: 32

Zpět na Různé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron