Prosba o účast ve výzkumu bakalářské práce.

Co se nám přihodilo v běžném životě a jinam se tématicky nevejde

Prosba o účast ve výzkumu bakalářské práce.

Příspěvekod Niko v čtvrtek 12.září 2013 13:08

Ahoj holky,
jsem studentkou bakalářského studia psychologie a píšu práci na téma homosexuality z pohledu rodičů. Chtěla bych Vás moc poprosit, zda by některá z vašich maminek byly ochotná mi poskytnout rozhovor na toto téma. Rozhovory budou anonymní, získaná data budou použita jen pro účely bakalářské práce. Myslím, že prací na toto téma je nedostatek, což je obrovská škoda, protože informovanost je důležitá nejen pro vás, ale také pro toleranci společnosti, která ještě nedosáhla úrovně, jaké by měla. Myslím, že ještě dnes bohužel najdeme lidi, kteří se staví k homosexualitě odmítavě. Pokud budou vaše maminky mít zájem zúčastnit se rozhovoru nebo pokud máte na mě nějaké dotazy, můžete mě prosím kontaktovat na email - niko.skal@seznam.cz Budu moc vděčná za vaši spolupráci, která mi nesmírně pomůže při tvorbě mé práce. Díky moc :-)
Niko
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 0
Získáno termixů: 0

Re: Prosba o účast ve výzkumu bakalářské práce.

Příspěvekod virgin v sobota 14.září 2013 11:43

Niko, naše maminky ve většině případů orientaci přijaly, ale obávám se, že bude těžké najít nějakou, která o tom bude chtít mluvit.
Samozřejmě se té mojí zeptám.

Hodně úspěchů přeji
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 137
Získáno termixů: 194

Příspěvekod Alaia v sobota 14.září 2013 14:52

Jak už stačila napsat Vigi, rodiče to většinou berou docela dobře. Přecijen je v naší zemi tolerance k těmto věcem poměrně rozvinutá (alespoň ve srovnání s mnoha jinými) a ti, kteří ostře vystupují proti, jsou spíše takovou tou hlučnou menšinou...sice stále poměrně početnou, ale přesto menšinou...
Občas se ale zadaří a člověk má holt smůlu...například mám kamaráda, který svoji orientaci před rodiči tají a hodlá tajit alespoň do doby, než dokončí školu, najde si práci a vlastní byt. Kdyby se to dozvěděli, okamžitě letí z domu. kdykoli se v televizi objeví něco o homosexualitě, jeho otec se rozeřve na obrazovku na téma "všechny úchyláky postřílet a vyhladit".
Rodiče se smířili, ale jejich oblíbené téma k rozebírání to obvykle není. A i kdyby se takto přes některou z nás přecijen zadařilo, získáš s největší pravděpodobností rozhovor s osobou, která bude silně pro homosexualitu, k věci se staví silně positivně a možná má i sklony postavení homosexuálů otevřeně bránit...to si rovnou můžeš popovídat s námi... :haha:

Spíše bych ti poradila poohlédnout se po forech pro rodiče, kde si vzájemně snaží pomoci smířit se se situací, někteří jsou pro, jiní proti, každý to bere jinak. Možná bude jen stačit ty diskuse pročíst, bez nutnosti kohokoli zpovídat. Určitě se taková na internetu najdou, když už ne v češtině, tak v angličtině ano... ;)
Don't mind me...I'm just a figment of my own imagination ^^
Alaia
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 7
Získáno termixů: 51

Příspěvekod calwen v neděle 15.září 2013 17:20

Tak... u nás to matka se mnou nijak neřeší... Všichni (krom otce a ségry) se tomu tématu vyhýbají... Dnes jsem z části zjistila, proč. Mamce jsem každopádně přeposlala příspěvek, říkala, že klidně pomůže.
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 200
Získáno termixů: 37

Příspěvekod Niko v úterý 17.září 2013 09:05

Ahoj holky,
díky moc za odpovědi a rady :good: . Dotaz jsem už vyvěsila také na rodičovská fóra. Bohužel jsem zatím získala jen jednu respondentku. Podmínkou práce jsou osobní rozhovory, tudíž není možnost abych analyzovala příspěvky v diskusi na rodičovských fórech. Proto vás znovu moc prosím o pomoc. Každá účast mi pomůže. V mém výzkumu nejde o to, zda se k homosexualitě matky stavěly/staví negativně či pozitivně, jde pouze o vystihnutí zkušenosti matek s homosexualitou vlastního dítěte, jde o popsání této zkušenosti.

Díky moc holky, zatím ahoj :-)
Niko
Povalečské pískle

Rozdáno termixů: 0
Získáno termixů: 0

Zpět na Různé