Moje dcera je na holky

Máte pocit a nebo jste právě zjistili, že je vaše dcera/kamarádka/sestra lesba? Co to vlastně všechno znamená? Co s tím? Třeba tady najdete odpověď.

Moje dcera je na holky

Příspěvekod Lydie v neděle 11.září 2011 18:24

"Mami, tati...jsem lesba..."

Možná pokud teď čtete tyto řádky, tak jste podobná slova slyšeli před pár dny či týdny či měsíci. Co dělat?

Tak za prvé je třeba si uvědomit, že pokud tato slova byla vyřčena, tak jste právě dostali ocenění jedno z největších - vaše dítě vám dalo důvěru. Protože vyslovit tato slova je nesmírně těžké a vaše dcera předtím musela svést nelehký boj sama se sebou.
Jednak jí zcela jistě trvalo nějaký čas, než na to sama přišla. Musela se sama se svou sexuální orientací poprat a věřte, že to netrvalo minuty, ale měsíce a roky. A pak se musela připravit na svůj rodičovský coming out - neboli na to, že to řekla vám. :jojo:

Prožíváte teď chvíli, která je extrémně náročná pro obě strany. Vy jste připraveni nebyli (pokud jste nerozpoznali náznaky, což většina rodičů nedokáže) a je to pro vás šok. Ale až se rozhlédnete kolem sebe, tak zjistíte, že svět se nezbořil, že je naprosto normální den a hlavně: vaše dcera je stále tady - živá a zdravá! ;)
Navíc má poměrně slušnou naději na velmi krásný život, protože dokázala svoji orientaci přijmout a nevrhla se do heterosexuálního manželství, které by bylo již předem odsouzeno k záhubě a nedej bože v něm mít ještě i děti.
No a jestli vám proběhlo hlavou, že jste právě přišli o budoucí status prarodiče? Ale kdepak! :oops: Vaše dcera, pokud bude chtít mít dítě, tak ho prostě mít bude. To, že je lesba jí v tom zcela jistě nezabrání a existuje spousta způsobů, jak si miminko (vlastní) pořídit i bez muže :jojo:

Ptáte se, jak je možné, že jste si nikdy ničeho nevšimli?
Rodiče jsou slepí. To, že vaše dcera milovala panenky a hrála si na princeznu a prince ještě vůbec nic neznamená. Stejně tak by nic neznamenalo, kdyby celé dny hrála jen fotbal a holčičí hry ji nezajímaly...ovšem tady jistý znak být může, ale ne vždy. V dětství poznat homosexualitu dítěte je velmi obtížné. Ovšem - nemyslete si, že pokud by jste jí fotbal zakazovali, že by se něco změnilo. To ani náhodou :tss: - sexuální orientace je vrozená a neměnná.

To, že vaše dcera měla třeba i nějakého toho kluka je častým jevem. Nemusí to znamenat to, že by mohla být bisexuální (což rodiče často raději přijímají než samotnou homosexualitu - stále pak věří v to, že si prostě najde chlapa). Pokud se vám již jako lesba jednou prezentovala, tak ten fakt bude s největší pravděpodobností do konce života.
Navazování "vztahů" s chlapci či muži je dáno tím, že je takto od malička vychována. Koukala na pohádky, kde si princ vezme princeznu, Rumcajs má Cipíska s Mankou......vidí kolem sebe často jen heterosexuální páry. Přijde jí, že to je ta cesta života. Leč časem srdci a hormonům neporučí a láska k ženám se nenechá odbít. Čím dříve svou orientaci pochopí, tím je to pro ni lepší. Tím lépe svůj život dokáže prožít.

Těžko se vám fakt o homosexualitě své dceři přijímá, pokud jste vyrostli tam, kde v okolí byla tato záležitost tabu či panovala homofóbie. Je potřeba se vyvarovat všem předsudkům. Hlavně pamatujte na pár základních faktů:

Homosexualita není nemoc! Nedá se léčit a ani se jí nedá nakazit!
Pokud poženete svou dceru k psychologovi, tak už jen tím, že ji tam budete nutit zajít jí způsobíte trauma, že ho nakonec opravdu bude potřebovat - né kvůli své orientaci, ale kvůli tomu, že ji nepřijímáte takovou, jaká prostě je. Pokud chcete vyhledat psychologa, je to dobrá cesta, ale pro vás. Jistě vám pomůže objasnit to, co právě prožíváte. Své dítě, pokud možno, z návštěvy vynechte.
V roce 1992 vyškrtla Světová zdravotnická organizace homosexualitu ze seznamu poruch sexuálního zdraví - je považována za jednu ze sexuálních alternativ.

Co tomu řeknou sousedi?
Nežijeme v době velkého tabu. Byla doba, kdy homosexualita byla něčím špatným. Ty časy jsou naštěstí pryč a buďme tomu rádi. Vaše dcera již žije v poměrně tolerantní společnosti.

A tak marně přemýšlím, jaká doba byla pro děti-homosexuály lepší. Zda ta, kdy to musely tutlat úplně, nebo ta dnešní, kdy to sice říct můžou, ale mohou si tím udělat v rodině zlo.

Proč se to muselo stát zrovna vám?
Nemůžete za to ani vy jako rodiče (tudíž ani matka, ani otec) a už vůbec za to nemůže vaše dcera. Dokážete-li ji přijmout takovou, jaké je, dáte jí jeden z největších darů do života.

Někteří rodiče se rozhodnou celou situaci ignorovat. Nevyčítají, ale doma se o tom prostě nemluví. Tím ovšem svoji dceru stavíte do pozice, kdy o svém životě pochybuje a hlavně o sobě samé. Jistě víte, že základem celé výchovy a předpokladu dobrého života dítěte je láska rodičů a jejich podpora. Pokud dítě není rodiči milováno, často ve svém životě trpí a není schopno navazovat plnohodnotné citové vztahy. Nezapomeňte, že je to stále vaše dcera a není jiná než jaká byla loni, je pořád stejná. Jen o ní víte víc než předtím. Dala vám důvěru, neberte jí ji.
Nechci vás tady strašit sebevraždou dítěte, ale i ty případy se stávají, pokud není nejbližším okolím přijato.

Přeji vám spoustu odvahy, budete ji potřebovat. A hlavně vám přeji, aby vaše vztahy s dcerou se prohloubily a ne naopak. :jojo:

Na závěr přidávám jedno video, které provází Ladislav Špaček, odborník na etiketu a nejen to - je otcem Radima Špačka, režiséra a známého českého gaye. I slavní mají homosexuální děti ;)Pokud vás zajímají otázky na orientaci svého dítěte a nechcete se ptát přímo jeho, můžete se ptát přímo tady. Určitě můžeme na spoustu otázek odpovědět, a případně přizvat odbornou psycholožku.
Kočky jsou chytřejší než psi... Obrázek...nebo už jste snad viděly osm koček, jak táhnou sáně?
Uživatelský avatar
Lydie
Nejvyšší povalečka
 
Příspěvky: 2694
Registrován: pátek 8.červenec 2011 17:02
Bydliště: Praha
Rozdáno termixů: 126
Získáno termixů: 255

Zpět na Moje dcera/kamarádka/sestra je lesba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron