Korupce

Vše z politického dění nejen u nás

Korupce

Příspěvekod Terka v středa 9.listopad 2011 11:35

Terka
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 30
Získáno termixů: 128

Re: Korupce

Příspěvekod Gekko v středa 9.listopad 2011 13:05

Inu, stav politiky odráží stav společnosti.. ti nahoře nejsou o nic lepší než ty dole, jen mají k dispozici větší prostředky.. :pche:
Yes, I am :-)
Gekko
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 32
Získáno termixů: 54
Za tento příspěvek dostala uživatelka Gekko termix od:
Blissenobiarella, LFDM

Příspěvekod Terka v středa 9.listopad 2011 15:01

je to přesně tak. Jen se snažím pořád myslet na to, proč to je tak u nás a proč to není v takové míře v Německu, Francii, USA a tak.

Asi tu někdo napíše, že je to tím komunismem, já mám zase teorii, že je to tím, že my Češi jsme na nižší vývojové úrovni homo sapiens. Protože korupce znamená, že místo aby dal politik peníze do státní kasy a z těch peněz se něco vybudovalo, tak on si ty peníze shrábne a vylepší si tak výstavbu vlastního rodinného hnízda - postaví si zámek, koupí si auto, zajede na luxusní dovču.

Čili na západě jdou peníze do zvyšování fungování celé společnosti (vzdělání, doprava), u nás se zatepluje hnízdo daného politika = živočišná aktivita = obyčejné hnízdění, nemá s fungováním společnosti nic společného.
Terka
Povalečská stálice

Příspěvekod LFDM v středa 9.listopad 2011 19:14

Naprosot souhlasim s Gekko. Politika je tim nejkristalovejsim obrazem spolecnosti. Jake politiky mame, takovi jsme. Kritika ke korupci z nasi strany se ani tak nerodi z moralniho odsouzeni korupce jako takove, ale spise ze zavisti, ze sami nemame moznost byt v ten spravny cas na spravnem miste.
V nasi spolecnosti se uplaci na vsech urovnich: u lekare, policiste, na uradech a dale potom vys a vys... proc by meli byt politici z nebe spadle moralni kameny?

Dokud se nezmeni normalizacni uvazovani "kdo nekrade, okrada svoji rodinu", tak nase politicka sfera nebude nikdy jina. Dokud neprestanou lide v podvedomi zavidet zlodejum korist na misto moralniho soudu, tak to tu proste jine nebude. Politiky jednoduse za 4 roky vymenime, ti co kradli tu jiz nebudou, ale prijdou jini (uplne stejni).
Vše, co praví LFDM, jakoby pravil Bůh.
LFDM
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 23
Získáno termixů: 68

Příspěvekod Terka v středa 9.listopad 2011 22:44

tak já jim nezávidím. Vadí mě to, že si z mých daňových peněz nějaká heterácká rodina mastí kapsu, místo toho, aby se tu třeba stavělo metro.
Terka
Povalečská stálice

Příspěvekod LFDM v čtvrtek 10.listopad 2011 00:43

Nerikam, ze jim zavidis ty. Ja jim take nezavidim. Ale bojim se,ze toto je spise vyjimkou v jinak zakorenelem pravidlu.

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod calwen v čtvrtek 10.listopad 2011 08:55

Terka píše: ...nějaká heterácká rodina mastí kapsu...

To si jako myslíš, že se do tohoto míchají jen heteráci? To mi přijde trochu víc jako zaujatost.
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 200
Získáno termixů: 37

Příspěvekod Terka v čtvrtek 10.listopad 2011 10:36

calwen, možná by si bisexuální či L/G rodina mastila kapsu také, ale bohužel, tyto orientace většinou v politice nezastávají posty, které by vyžadovaly úplatky.
Terka
Povalečská stálice

Příspěvekod LFDM v čtvrtek 10.listopad 2011 10:45

No nevim, jestli je toto spravny postoj terko. Navic nase vlady mely nejednoho tepleho ministra.

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod calwen v čtvrtek 10.listopad 2011 13:03

Taky mám ten dojem. A to, že nejsou vyoutovaní neznamená, že tam nejsou. Nemluvě o tom, že korupce nefunguje jen v politice, ale i u policajtů, ve zdravotnictví... prakticky všude, kde by člověk mohl chtít nějakou protekci... A řekla bych, že tam se najde dost zástupců LGBT společnosti... Kor třeba u policajtů. (To jako nic proti nikomu, samozřejmě.)
Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestou, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako jsem to udělala já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mne znáš... ;)
calwen
Povalečská stálice

Příspěvekod virgin v čtvrtek 10.listopad 2011 14:57

mám dojem, že je to ve všech státech stejné- korupce je všude, jen se to v našem dolíčku moc neví. Takový OSN by mohlo vyprávět ;) čímž ovšem nechci říct, že by mi to nevadilo. Vadí mi to a hodně. Ale neni to o tom, že bych jim záviděla- to by mě ve snu nenapadlo, ale spíš o tom, že nám neustále utahují opasky a sami si rvou do chřtánů peníze, které by mohly a měly zaplácnout dluhy, za které stejně můžou ti nahoře. Začíná opět vzrůstat kriminalita, protože lidi už neví, jak dál. Momentálně mě nadzvihlo ze židle, jak nám předražili naftu = zdraží se úplně všechno. Sice se pánové usnesli, že nám sníží spotřební daň, ale hned se z jiného článku dozvím, že EU vymýšlí, jak nám v rámci unie naftu zdraží. Štve mě tenhle kocourkov, který neni jen v Čechách, ale v celé Unii. Ti nahoře se nám smějou do obličeje a lidi se budou za chvíli chodit pást. Firmy krachují jedna za druhou, tím pádem ubývá práce. Pomalu ale jistě se likviduje střední vrstva a dopadne to jako v Rusku v letech 90' zbydou jen hooodně bohatí a hoooodně chudí. To je špatně, protože střední vrstva je to, co živí stát. A obloukem se vrátím k té korupci, která s tím souvisí. Velké společnosti mají dost peněz na to, aby si zajistily velké státní zakázky- jak asi? Naše firma měla dost velkou kvalifikaci na to, aby mohla šít mundůry pro policii. Nikdy jsme se k těm zakázkám nedostali... proč asi?
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 137
Získáno termixů: 194
Za tento příspěvek dostala uživatelka virgin termix od:
Blissenobiarella, calwen

Příspěvekod LFDM v pátek 11.listopad 2011 12:23

Ale neni. Podle ruznych meritek patrime celosvetove ke statou s vysokou mirou korupci. Nevim, cim by OSN melo teda zrovna byt zkorumpovane.. je to takovy temer bezmocny spolek statu mluvicich o miru... to spis jine organizace zamerene vice ekonomickym smerem.

Spotrebni dan nam zvysi? to pochybuju :) uz tak mame jednu z nejvyssich (mozna uplne nejvyssi) spotrebni dan na plaivou v EU. To je spis nakej kec.

osobne si myslim, ze korupce je spis nez ekonomickym problemem, problemem moralnim a jednoduse obtezujicim. To co se ulije urednikum na statnich zakazkach je v pomeru s rozpoctem uplne hovno, ktere by v zivote nesplatilo nas dluh ani z jedne promile. Problem korupce je takovy, jak virgin spravne rikas, ze proste diskriminuje firmy, otravuje lidi a znechucuje atmosferu ve spolecnosti, ale take opravnene vzbuzuje rozpaky v zahranicnich investoru, zda u nas investovat... proste korupce je spise nemoc strukturalni nezli financni.
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod Gekko v pátek 11.listopad 2011 13:30

No.. on ten ekonomický efekt nebude zas tak zanedbatelný.. nejde jen o samotný úplatek, ale o to, že vyhraje zakázka, která je ekonomicky méně výhodná.. a tam může jít i miliardy.
Yes, I am :-)
Gekko
Povalečská stálice

Rozdáno termixů: 32
Získáno termixů: 54

Příspěvekod virgin v pátek 11.listopad 2011 14:06

http://byznys.ihned.cz/c1-51555420-brus ... dve-koruny

neni to přesně ten článek, co jsem četla, ale pojednává v podstatě o tom samém :unknown:

a abych se vrátila obloukem ke korupci, tak je u nás korupce dost vysoká, ale rozhodně nejsme jediná země, kde bují. Možná je problém i v tom, že stát dal svým úředníkům do rukou docela velkou moc. Rozhodují o všem, co obyčejný člověk dělá nebo chce dělat. Chci si na starý barák v památkové zóně dát plastový okna a zateplit fasádu, protože ceny za teplo neustále rostou. Jsem odkázaná jen na vůli nebo nevůli úředníka, jestli můžu nebo ne... pan úředník dělá drahoty... a protože se mi vyplatí, když mu strčim něco do kapsy, protože potom ušetřim za teplo, tak co asi udělá zoufalý člověk, který nemá dovolání? jeden pidipříklad ze života (naštěstí ne mýho)
zdejší uklízečka Obrázek
virgin
Nejvyšší povalečka

Rozdáno termixů: 137
Získáno termixů: 194

Příspěvekod Terka v pátek 11.listopad 2011 14:53

LFDM píše:Ale neni. Podle ruznych meritek patrime celosvetove ke statou s vysokou mirou korupci.

právě z tohoto faktu jsem vycházela a snažila se to vysvětlit.
myslím, že vyspělejší země mají větší kontrolu nad tímto.

četl jste někdo článek od Michala Viewega z včerejšího Reflexu? Píše tam o korupci a mafii, já to ještě nečetla.
Terka
Povalečská stálice

Příspěvekod calwen v pátek 11.listopad 2011 14:55

LFDM píše:Spotrebni dan nam zvysi? to pochybuju :) uz tak mame jednu z nejvyssich (mozna uplne nejvyssi) spotrebni dan na plaivou v EU. To je spis nakej kec.

Oni ji sníží, to psala Vigi. Zvyšovat se snad už nebude. To bysme asi nedopadli nejlíp.
calwen
Povalečská stálice

Příspěvekod vlcek75 v pátek 11.listopad 2011 21:37

No, nechci se moc míchat do politiky, protože pak jsem jen vzteklá, ale…základ státu vzniká už v rodině. A pokud rodina nefunguje a učí se v ní, že kdo nekrade, okrádá rodinu a to se pak dostane výš, máme vymalováno. Bohužel, tohle pravidlo se objevuje všude. Ve filmu, společenském postavení (čím víc máš, tím líp) a dostalo se i do vysokých míst. Základ jsme položily hned u zrodu demokracie, která je vlastně maskovaný kapitalismus. U nás rozhodně. Ovšem páni ze shora zapomínají na jednu základní věc. Pokud chceš udržet pracovníka plně funkčního, nemůžeš ho sedřít. Pokud ho sdíráš, klesá jeho výkon a tím i tvé zisky a je otázkou času, kdy se pracovník vzbouří. Když už kradou, tak rozumně, ať zdroj nepadne, spokojený dělník vydělá víc, než nespokojený, ale to oni ne. Zbohatnout a nakrást hned. A čím víc mají, tím víc chtějí a je jedno, jestli je heterák či není. Píšu to hodně zjednodušeně, ale prostě tak to vnímám. Jednoho dne jim lidi nasekají. Můžeš si utáhnout opasek, ale na jak dlouho? A, když vidíš, že to nepomáhá a naopak máš utahovat opasek víc a začíná to hraničit s přežíváním a jen dřinou, jak dlouho to ty lidi vydrží? Charakterem jsem bojovník a celý svůj život vnímám Čechy jako nebojovný a podřízený národ, ale věřím, že totální zahnání do kouta je jednou konečně vyburcuje. Z hlediska přežití prostě musí. Je to vlastně jediný důvod, proč v téhle zemi zůstávám. A to, že je opravdu krásná, ale ve špatných rukách.
Poslední věty nemají Čechy urazit na jejich hrdosti. Jen říkám, jak vše kolem vnímám. Vím, že všichni nejsou takový, ale ta hrstka hrdých s charakterem a bojovných je tak malá, že se téměř ztrácí. Nejsem sadour, ale v jedné věci se shodnu se strýcem, který se vrátil do vlasti z Ameriky.
Přibít ty zloděje státu na kříž a říct jim, že jestli umřou do týdne, přikováme tam i jejich rodinu. Když, přežijí týden, zachrání své členy rodiny.
Vím, že to je síla, ale jedině tvrdý trest, který zasáhne hluboko do lidského já, ty lakomce probere a je i výstrahou pro druhé.
Nejméně se bojí smrti ti, jejichž život má největší cenu.
vlcek75
Povalečská občasnice

Rozdáno termixů: 18
Získáno termixů: 26

Příspěvekod LFDM v sobota 12.listopad 2011 13:27

virgin píše: tak je u nás korupce dost vysoká, ale rozhodně nejsme jediná země, kde bují. Možná je problém i v tom, že stát dal svým úředníkům do rukou docela velkou moc.

Samozrejme, ze jsou staty, ktere jsou na tom podobne i hure. Treba Bulharsko, Ukrajina, Burkina Faso, Bhutan... Urednici u nas maji stejnou moc, co jinde.. s tim rozdilem, ze jsou zkorumpovani.
LFDM
Povalečská stálice

Příspěvekod Terka v sobota 12.listopad 2011 15:10

vlcek75, každý systém spěje ke svému zániku. V komunismu se kladlo důraz na politickou angažovanost v takové míře, že se do vedení včetně vlády dostali neodborníci, až se systém zhroutil.

V kapitalismu se majetek dostává do stále menší skupiny lidí, i zde opět nezávisle na pracovních kvalitách, ale v závislosti na vychcanosti, schopnosti okrádat a sebevědomě nastavit vysokou cenu sebe sama. To vede k vysávání těch, kteří mají tyto schopnosti menší. Jenže tím klesá jejich koupěschopnost. Boháči nebudou mít komu prodávat a chudí klesnou na dno a na boháče zaútočí. :cool:
Terka
Povalečská stálice

Za tento příspěvek dostala uživatelka Terka termix od:
Gekko

Příspěvekod Terka v neděle 13.listopad 2011 23:47

Gekko, chtěla jsem pokračovat s výstřelem z aurory, ale to by mě tu mladí kapitalističtí zajíčci vypískli :-) :roll: ;)
Terka
Povalečská stálice

Další

Zpět na Politika